Reklama

Pleszew. Ten plakat porusza i zmusza do zastanowienia: co stanowi prawdziwą wartość człowieka? Maciej jako Forrest Gump wzruszył publiczność festiwalu

Opublikowano: wt, 15 cze 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: arch. ŚDS w Pleszewie

Pleszew. Ten plakat porusza i zmusza do zastanowienia: co stanowi prawdziwą wartość człowieka? Maciej jako Forrest Gump wzruszył publiczność festiwalu - Zdjęcie główne

Plakat filmowy „Forrest Gump” z Maciejem Niemanem, który jest uczestnikiem zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pleszewie, otrzymał nagrodę publiczności podczas Festiwalu Filmowego Camera Hity 2021. | foto arch. ŚDS w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plakat filmowy „Forrest Gump” z Maciejem Niemanem, który jest uczestnikiem zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pleszewie, otrzymał nagrodę publiczności podczas Festiwalu Filmowego Camera Hity 2021.

Reklama

– W naszym społeczeństwie żyją osoby o różnych możliwościach i różnym stanie zdrowia, ale nie może być podziałów. Mamy nadzieję, że plakat z Maciejem będzie wspaniałą lekcją dla wszystkich i powodem do zastanowienia się nad tym, co stanowi prawdziwą wartość człowieka. Na to przede wszystkim chcieliśmy zwrócić uwagę i z taką ideą stworzyliśmy nasz plakat – mówi Maja Wrzeszczyńska, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Pleszewie.

Plakat filmowy „Forrest Gump” z Maciejem Niemanem z ŚDS w Pleszewie wyróżniony

Plakat z Maciejem Niemanem, uczestnikiem zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pleszewie otrzymał niedawno nagrodę publiczności podczas Festiwalu Filmowego Camera Hity 2021. Mężczyzna wcielił się w postać Forresta Gumpa.

- Tego typu konkursy sprawiają, że osoby niepełnosprawne mogą zaistnieć w społeczności lokalnej i nie tylko w niej – komentuje dziś kadra ŚDS.

Pleszew. Środowiskowy Dom Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pleszewie to miejsce wyjątkowe. Rozwija, uczy życia, rehabilituje, buduje przyjaźnie osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia. 40 osób z niedoskonałościami intelektualnymi lub ruchowymi może spełniać się tu na różnego rodzaju zajęciach. A dzięki różnego rodzaju konkursom, każdy ma możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowań. 

– To promocja  aktywności i kreatywności oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości – tłumaczy dyrektor Maja Wrzeszczyńska.

- To co z pozoru nieosiągalne staje się nagle realne i rzeczywiste, a sukces Macieja jest sukcesem zbiorowym, ponieważ w pracę zaangażowane było szerokie grono uczestników i kadra ŚDS - dodaje również zastępca Iwona Marcisz.

Jak zaznaczają pracownicy ŚDŚ w Pleszewie sam Forrest Gump, w postać którego wcielił się Maciej, jest symbolem osoby, która pomimo pewnych niedoskonałości odnosi wielkie sukcesy, jest uczciwa, kochająca i szczera, a w wielu aspektach przewyższająca przeciętnego człowieka.

Pomysłodawcą aranżacji plakatu była Agnieszka Laskowicka wraz z uczestnikami zajęć. Samo zdjęcie wykonały Iwona Marcisz oraz Joanna Obecna. Koncepcję na papier „przelała” w formie projektu graficznego Barbara Zabłocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.